Przepisy Grochówka

Składniki

​250 g żółtego grochu łuskanego

100 g boczku

100 g kiełbasy

2 marchewki

1 pietruszka

1/3 selera

4 ziemniaki

3 cebule

3 ząbki czosnku

3 kostki bulionu warzywnego

2 łyżki oleju rzepakowego

2 l wody

przyprawy: sól, pieprz, majeranek, liść laurowy

Opis

Groch oczyść, przełóż do miski, zalej wodą i odstaw na 24 godz. Ziemniaki obierz, umyj i pokrój w kostkę. Marchewkę, pietruszkę i seler obierz, umyj i zetrzyj na tarce. Do dużego garnka wlej 2 l wody, dodaj odcedzony groch, przyprawy, skrojone warzywa i 3 kostki bulionowe. Wszystko gotuj aż groch stanie się zupełnie miękki. W międzyczasie obierz cebule i pokrój w drobną kostkę. Kiełbasę pokrój w plastry, a boczek w kostkę. Na patelni rozgrzej olej, dodaj cebulę, lekko ją zeszklij PORADA KONTEKSTOWA - ZESZKLENIE i dodaj następnie kiełbasę z boczkiem. Smaż na wolnym ogniu do zarumienienia się. Usmażone mięso z cebulą dodaj do zupy. Pod koniec gotowania dodaj do smaku majeranek i resztę przypraw oraz wyciśnięte ząbki czosnku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8