Przepisy Grillowany schab nadziewany kiełbasą chorizo

Składniki

4 plastry schabu wieprzowego po 60 g

4 plastry kiełbasy hiszpańskiej chorizo

80 g sera Edamskiego Tesco

4 plastry surowego boczku

1 łyżeczka pieprzu kolorowego

sól

Sałatka:

4 zielone szparagi

1 papryka czerwona

8 pieczarek świeżych

30 ml oliwy z oliwek

15 ml octu z czerwonego wina

przyprawy: sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

1

Umyj schab wieprzowy i surowy boczek. W moździerzu rozgnieć drobno kolorowy pieprz.

2

Schab rozłóż na desce i przypraw solą oraz świeżo gniecionym pieprzem. Rozłóż na schabie plasterki chorizo i sera żółtego. Przykryj drugim plastrem mięsa.

3

Surowy boczek rozłóż płasko na desce po dwa plasterki – posłuży do zawijania kieszonek schabowych. Przypraw boczek delikatnie solą i połóż na niego schab.

4

Zawiń z dwóch stron plasterki boczku do środka schabu.

5

Przy pomocy szpadki grillowej przebij kieszonki z dwóch stron i dodatkowo zepnij jeszcze wykałaczkami jej brzegi.

6

Przygotuj grill. Dobrze go rozgrzej i poczekaj, aż żar się uspokoi. Posmaruj jeszcze lekko mięso oliwą z oliwek i grilluj. Mięso powinno piec się wolno z każdej strony, aż do zrumienienia. Jak tylko schab zrumieni się z każdej strony, odstaw mięso, by odpoczęło i wypiekło się w środku.

7

W tym czasie umyj warzywa. Szparagi odetnij przy podstawie na wysokość ok. 3 cm i pokrój w cienkie plasterki pod kątem. Kapelusze pieczarek również pokrój w cienkie plasterki. Na koniec dokrój jeszcze czerwoną paprykę.

8

Przełóż warzywa do miski. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem oraz polej lekko oliwą i octem. Całość wymieszaj. Sałatka powinna być wytrawna. Rumiane kieszonki ze schabu przełóż z grilla i od razu podawaj wraz z sałatką. 

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8