Przepisy Grillowany leszcz z rozmarynowymi ziemniaczkami

Składniki

1 leszcz

2 łyżki masła

1 cytryna

½ łyżeczka tymianku

½ łyżeczka oregano

½ łyżeczka zmielonego kminku

sól

Ziemniaki:

2 czerwone ziemniaki

2 łyżeczki oliwy z oliwek

sok i skórka z cytryny

½ suszonego rozmarynu

2 łyżeczka masła

1 łyżeczka świeżej posiekanej natki pietruszki

sól

pieprz

Sposób przygotowania

1

Ryba: Starannie umyj rybę - możesz usunąć płetwy. Następnie dokładnie umyj cytrynę i pokrój ją w plastry. Wymieszaj przyprawy i posyp mieszanką rybę wewnątrz i na zewnątrz.

2

Pokrój masło na plasterki i ułóż je wewnątrz i na rybie.

3

Umieść plasterki cytryny wewnątrz i na wierzchu ryby.

4

Grilluj z obu stron przez około 10 minut.

5

Ziemniaki: Rozgrzej piekarnik do 200 °C. Umyj dokładnie ziemniaki i pokrój na plasterki. W misce wymieszaj oliwę z oliwek, sok z cytryny, rozmaryn, sól i przyprawy.

6

Rozlej po ziemniakach oliwę z cytryną i przyprawami. Rozłóż ziemniaczki na patelni i smaż przez 15-20 minut. Po usmażeniu zmieszaj je z masłem i skórką z cytryny. Podawaj oprószone listkami pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8