Przepisy Grillowany karczoch

Składniki

2 karczochy

2 cytryny

1 cebula czerwona

1 pomidor

40 ml oliwy z oliwek

1 ząbek młodego czosnku

2 gałązki natki pietruszki

2 gałązki estragonu

przyprawy: sól morska, pieprz czarny, cukier

Sposób przygotowania

1

Umyj karczochy. Przed ich przygotowaniem natrzyj ręce i nóż kuchenny sokiem z połówki cytryny. Zapobiegnie to ciemnieniu karczochów w miejscu ich krojenia lub odłamywania liści.

2

Przygotuj wodę z 1 cytryną pokrojoną na kawałki. Rozgnieć cytrynę w wodzie. Najlepiej zrób to w garnku. Przyda się do kolejnego etapu, którym będzie gotowanie karczocha. Od karczocha oderwij liście zewnętrzne, aż do odkrycia jasnego trzonu kwiatostanu. Następnie przetnij go na pół i z części łodygowej, przy pomocy łyżeczki, usuń wszystkie pręciki kwiatowe. Małym nożem obierz łykowatą warstwę łodygi. Odcinaj tak długo, aż nie zobaczysz jasnego rdzenia. Przytnij koniec łodygi. Od razu włóż karczocha do wody z cytryną. Mocz go przez kilka minut, a następnie przekrój na ćwiartki. Garnek z karczochami wstaw do gotowania. Przypraw wodę solą morską oraz cukrem i gotuj przez 6–8 minut, nie dłużej ponieważ będą jeszcze grillowane. Na bieżąco sprawdzaj widelcem czy są wystarczając miękkie. Wyjmij karczochy i przełóż do miski.

3

Karczochy rozłóż na ruszt grilla. Nie polewaj ich oliwą, by się szybko nie zrumieniły. Jak tylko złapią paski i zaczną lekko skwierczeć, odwróć je na drugą stronę. Przewracaj regularnie, aby karczochy były rumiane ze wszystkich stron. Przygotuj sos vinaigrette. Pokrój czerwoną cebulkę w drobną kostkę. Pomidor najpierw pokrój w ćwiartki, wytnij gniazda nasienne, a następnie pokrój w drobną kostkę. Młody czosnek też pokrój w paseczki. Cebulę, pomidor oraz czosnek przełóż do miseczki. Dolej sok z 1 cytryny oraz oliwę. Posiekaj zioła i wsyp do sosu. Przypraw całość solą i pieprzem. Wymieszaj dokładnie.  

4

Karczochy zdejmij z grilla i przełóż do miski. Zalej sosem vinaigrette. Przełóż na półmisek. Polej na koniec pozostałym sosem. Możesz dekorować dodatkowo natką pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8