Przepisy Grillowany karczek z faszerowanymi cebulami

Składniki

4 plastry karczku

8 średnich cebul

4 małe pieczarki

1 łyżka masła

1 łyżeczka tymianku

przyprawy: sól, pieprz

Marynata:

1/2 szkl. oleju rzepakowego

sok z 1/2 cytryny

1/2 łyżeczki soli

przyprawy: po łyżeczce suszonej papryki, cebuli, oregano, tymianku, czosnku i pieprzu

Opis

Przygotuj marynatę: do szklanego naczynia wlej olej i sok z cytryny, dodaj wszystkie przyprawy i zamieszaj. Mięso opłucz i osusz papierowym ręcznikiem, następnie włóż do marynaty. Naczynie z mięsem przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki na minimum 3 godziny. Można włożyć mięso do marynaty na 12 godzin przed grillowaniem.

Cebule obierz z łupinek. W garnku zagotuj osoloną wodę. Wrzuć cebule na wrzątek i gotuj przez 5 minut. Po tym czasie wyciągnij cebule z wrzątku i opłucz zimną wodą. Wydrąż środkowe warstwy cebul i posiekaj. Obierz i posiekaj pieczarki. Na patelni rozgrzej masło. Na rozgrzany tłuszcz wrzuć posiekane pieczarki i cebulę. Dopraw solą, pieprzem i tymiankiem. Smaż do całkowitego odparowania wody.

Usmażonymi warzywami nafaszeruj wydrążone cebule. Każdą cebulę z osobna zawiń w folię aluminiową. Wyciągnij karczek z marynaty i połóż na mocno rozgrzany grill. Kiedy plastry karczku zarumienią się z jednej strony, odwróć je na drugą stronę i połóż na nich zawinięte w folię cebule. Grilluj całość aż druga strona karczku będzie odpowiednio zarumieniona.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8