Przepisy Grillowany filet z pomidorową salsą

Składniki

1 pojedynczy filet z kurczaka

2 duże pomidory

1 ostra papryczka

1 czerwona cebula

2 ząbki czosnku

2 łyżki natki pietruszki

1 łyżka świeżego tymianku

sok z 1/2 cytryny

sok z 1 limonki

oliwa z oliwek

przyprawy: sól, pieprz

Sposób przygotowania

1

Filet z kurczaka opłucz i osusz papierowym ręcznikiem. Pokrój mięso na mniejsze kawałki. Wymieszaj sok z cytryny z oliwą i tymiankiem. Do tak przygotowanej marynaty włóż mięso i odstaw na 2 godziny.

2

W tym czasie przygotuj salsę pomidorową. Pomidory pokrój w kostkę, natkę pietruszki drobno posiekaj.

3

Papryczkę przekrój wzdłuż na pół i wyrzuć nasiona. Miąższ papryki pokrój jak najdrobniej. Cebulę pokrój w drobną kostkę.

4

Pomidory, paprykę, cebulę i natkę pietruszki wymieszaj w szklanym naczyniu. Dodaj wyciśnięty przez praskę czosnek, sok z limonki, kilka łyżek oliwy oraz sól i pieprz do smaku. Całość wymieszaj i wstaw do lodówki. Mięso wyciągnij z marynaty i usmaż na mocno rozgrzanym grillu. Podawaj od razu razem z wcześniej przygotowaną salsą pomidorową i listkami świeżych ziół.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8