Przepisy Grillowany bakłażan z szynką i mozzarellą

Składniki

1 bakłażan

80 g szynki dojrzewającej

125 g sera mozzarella

2 pomidory

2 ząbki czosnku

50 ml oliwy z oliwek

2 gałązki natki pietruszki

przyprawy: sól morska, pieprz czarny

Sposób przygotowania

1

Bakłażana umyj i pokrój w plastry pod lekkim kątem, aby plasterki były podobnej wielkości. Przypraw każdy kawałek solą morską i pieprzem czarnym, polej lekko oliwą i ułóż na ruszcie grilla.

2

Kawałki bakłażana piecz, aż każda ze stron się zarumieni. Przełóż plastry na talerz. Pokrój ser mozzarella w plastry. Pomidory umyj i również pokrój w plasterki.

3

Na każdy kawałek bakłażana nałóż plaster pomidora i ser. Plasterkiem szynki dojrzewającej owiń każdego bakłażana. Zrób to tak, by końce szynki naszły na siebie. Tak przygotowany bakłażan nie rozpadnie się podczas ponownego grillowania.

4

Przełóż teraz wszystkie plastry na ruszt i ponownie opiecz z każdej strony. Ser mozzarella będzie się topił, ale dzięki osłonie z szynki nie wypłynie.  

5

Gotowe bakłażany przełóż na półmisek. Pokrój drobno natkę pietruszki i wymieszaj z pozostałą oliwą i wyciśniętym czosnkiem. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem, następnie wymieszaj. Bakłażany ułożone na półmisku polej aromatyczną oliwą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8