Przepisy Grillowane pomidory z serem feta

Składniki

3 pomidory średniej wielkości na gałązce

1/2 specku Tesco

100 g sera feta

2 gałązki lubczyku

1 ząbek czosnku

40 ml oliwy z oliwek

przyprawy: sól morska, pieprz czarny

Sposób przygotowania

1

Pomidory umyj i przekrój na połówki. Łyżeczką wyjmij gniazda nasienne. Przypraw połówki pomidorów świeżo mielonym pieprzem i delikatnie solą morską oraz skrop oliwą.

2

Rozkrusz ser feta i wymieszaj z wyciśniętym czosnkiem. Powkładaj serowy farsz w miejsce nasion. Lekko dociśnij, aby ser wypełnił w pełni pomidora. Listki świeżego lubczyku poukładaj na każdym pomidorze.

3

Każdą połówkę pomidora z serem owiń plasterkiem specku, podwijając dokładnie końce pod pomidora.

4

Przełóż warzywa na rozgrzaną kratkę grilla. Piecz powoli na średniej wysokości. Jak tylko boczek się zrumieni, przewróć pomidory i jeszcze dopiecz. Dzięki temu, że pomidory są owinięte boczkiem mogą być grillowane bezpośrednio na ruszcie i odwracane podczas grillowania. Boczek poprawia również smak, podkreślając grillowy aromat.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8