Przepisy Grillowane na złoto ziemniaki z dipem koperkowym

Składniki

500 g ziemniaków Gala z Tesco

1/3 op. przyprawy do ziemniaków Tesco

40 ml oliwy z oliwek

Dip:

1/2 pęczka koperku

200 g kwaśnej śmietany 24%

200 g twarożku

1 cebula czerwona

1 pomidor

1 łyżeczka soli morskiej

Opis

Ziemniaki Gala dobrze opłucz pod bieżącą wodą. Następnie wrzuć do garnka i zalej taką ilością wody, by je zakryć. Ziemniaki wstaw do gotowania w łupinie. Wsyp 1 łyżeczkę soli i gotuj przez 15 minut od momentu zagotowania. Ziemniaki powinny być ugotowane na 3/4. Wyjmij je z garnka i przelej zimną wodą, a następnie pokrój w plastry wraz ze skórką. Posyp ziemniaki przyprawą do ziemniaków Tesco i polej delikatnie oliwą. Tak przygotowane plastry rozłóż na ruszcie lub tacce grillowej. Opiekaj powoli z każdej strony na złoty kolor. 

Teraz przygotuj dip koperkowy. Wymieszaj twarożek z kwaśną śmietaną w porcelanowej misce. Obierz cebulę i pokrój w kostkę. Koperek umyj, drobno posiekaj i wraz z cebulą dodaj do dipu. Pomidor najpierw pokrój na ćwiartki, wytnij nasiona i znów pokrój w drobną kostkę. Tak przygotowanego dodaj do dipu.

Grillowane plasterki ziemniaków poukładaj dekoracyjnie na talerzu. Dip koperkowy podaj osobno w miseczce. Do dekoracji wykorzystaj świeże gałązki koperku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8