Przepisy Grillowane i marynowane warzywa

Składniki

2 młode marchewki

1 młoda pietruszka

1/2 brokuła

1 papryka żółta

5 pomidorków koktajlowych

Marynata:

30 ml oliwy z oliwek

1 ząbek czosnku

1 cebulka

1 gałązka rozmarynu

1/2 papryki ostrej

szczypta szafranu nitki

2 gałązki kolendry

sok z cytryny

sól morska

Opis

Warzywa umyj dokładnie z ewentualnych zabrudzeń. Marchew i pietruszkę obierz i przekrój wzdłuż na pół. Przełóż warzywa do miski. Brokuł umyj i podziel kwiat na małe różyczki. Paprykę przekrój na ćwiartki i wytnij z niej gniazda nasienne. Pomidorki koktajlowe umyj i usuń szypułki. Te warzywa również przełóż do miski i polej delikatnie oliwą. Gałązki rozmarynu oderwij od łodygi. Rozgnieć je trzonkiem noża i lekko posiekaj. Dodaj do wcześniejszych warzyw i wszystko razem wymieszaj. Poukładaj warzywa na ruszcie grilla lub na tacce aluminiowej. Opiekaj powoli z każdej strony. 

Przygotuj marynatę. W tym celu obierz czosnek i oczyść wiosenną cebulkę. Następnie drobno posiekaj. Do miseczki porcelanowej wsyp nitki szafranu. Zalej odrobiną wrzątku, aby szafran uwolnił swój aromat. Wlej oliwę i wyciśnij sok z cytryny, a następnie przypraw solą morską. Poszarp listki kolendry i dodaj do marynaty. 

Gotowe grillowane warzywa wymieszaj z marynatą. Warzywa powinny pozostać w marynacie przynajmniej 1 godzinę, jednak najsmaczniejsze będą po 12 godzinach marynowania PORADA KONTEKSTOWA - MARYNOWANIE. Ułóż danie dekoracyjnie na półmisku, polej jeszcze pozostałą marynatą, a do przybrania użyj kilku listków kolendry.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8