Przepisy Grillowana i marynowana cukinia z serem

Składniki

2 cukinie

30 ml oliwy z oliwek

10 ml octu balsamicznego

2 gałązki tymianku

30 g czarnych oliwek

1/2 cytryny

4 pomidory suszone

100 g sera feta

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Cukinie pokrój na równe kawałki. Każdy przekrój jeszcze na pół i przypraw solą oraz pieprzem. Polej oliwą i wymieszaj z pokruszonymi listkami tymianku. Cukinie poukładaj na ruszcie lub tacce grillowej. Opiekaj z każdej strony, aż się zrumienią i zmiękną. Gotowe przełóż do miski kuchennej i przypraw póki są gorące, octem balsamicznym. 

Pomidory pokrój w paski i dodaj do cukinii. Cytrynę dokładnie umyj i pokrój w plasterki, a następnie jeszcze na kawałki. Oliwki czarne odlej z zalewy i również dodaj do cukinii. Wymieszaj wszystkie warzywa i przełóż na półmisek. Ser feta rozkrusz na cukinii. Ostry smak sera dobrze komponuje się z grillowanymi warzywami, dlatego jest tak wszechstronnie wykorzystywany.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07-5.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8