Przepisy Gotham-pops, czyli ciasteczkowe cake popsy w żółtej polewie

Składniki

300 g ciasteczek Oreo lub innych markiz w czarnym kolorze

160 g serka Philadelphia

200 g białej czekolady

50-100 ml mleka

żółty barwnik spożywczy

cukrowa posypka

Opis

Ciasteczka przekładamy do malaksera. Dodajemy serek Philadelphia i miksujemy pulsacyjnie, aż składniki się połączą. Masa powinna mieć jednolitą konsystencję.

Wilgotnymi rękami formujemy z masy kulki nieco mniejsze niż orzech włoski. Układamy je na talerzu. W każdą kulkę wbijamy patyczek. Gotowe kuleczki wkładamy do zamrażalnika na 30 minut.

W międzyczasie białą czekoladę rozpuszczamy w kąpieli wodnej. W mleku rozprowadzamy barwnik. Stopniowo dodajemy mleko do czekolady, każdorazowo odczekując, chwilę mieszając. Masa powinna być jednolita, bez grudek, wystarczająco płynna, by dało się w niej obtoczyć cake popsy, ale też dość gęsta, by z nich nie spływała. Może się okazać, że nie zużyjecie całego mleka, ale jeśli trzeba, można dodać go nieco więcej.

Wyjmujemy z zamrażalnika gotowe kulki cake popsów. Maczamy je w przygotowanej polewie. Część z nich dodatkowo posypujemy cukrową posypką. Obtoczone w polewie cake popsy odstawiamy na talerz i wkładamy do lodówki, aż polewa zastygnie.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
40 min.
Desery
2 3 4