Przepisy Gołąbki z grzybami

Składniki

50 g grzybów suszonych

¾ szklanki ryżu

1 główka białej kapusty

2 łyżki oleju

1 cebula

1 liść laurowy

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Usuń wierzchnie liście z kapusty, a następnie wytnij jej głąb. Opłucz kapustę, włóż do garnka z wrzącą wodą, obgotuj kilka minut, odsącz i zdejmij lekko odchodzące liście. Czynność powtarzaj, aż wszystkie liście (poza malutkimi środkowymi) będą z łatwością odchodzić.

Przyrządź nadzienie: ugotuj ryż według wskazówek na opakowaniu (na półmiękko) i odcedź. Grzyby namaczaj przez 1 godzinę w szklance wody. Następnie gotuj grzyby w tej samej wodzie, w której się moczyły przez ok. 15 - 20 min i odcedź (nie wylewaj wywaru z grzybów). Posiekaj grzyby. Cebulę pokrój w kosteczkę i podsmaż na oleju na złoty kolor. Ryż, cebulę i grzyby połącz ze sobą, dopraw solą i pieprzem do smaku.

Na środku rozłożonego liścia nakładaj nadzienie i zawijaj jego brzegi do środka, tworząc rulon. Dno dużego garnka wyłóż pozostałymi liśćmi kapusty, ułóż na nich gołąbki, zalej wywarem z gotowania grzybów i 1 szklanką gorącej, osolonej wody. Dodaj liść laurowy. Przykryj i gotuj przez 30-40 min na wolnym ogniu PORADA KONTEKSTOWA - GOTOWANIE NA WOLNYM OGNIU

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4