Przepisy Gofry z truskawkami i czekoladą

Składniki

Ciasto:

ok. 1 i 1/2 szkl. mąki

2 jajka

2 łyżki masła

1 szkl. mleka

1 łyżeczka cukru

szczypta soli

2 i 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

olejek waniliowy

bita śmietana do dekoracji

1/4 kg truskawek

3-4 łyżki miodu lipowego płynnego

Sos czekoladowy:

1/2 tabliczki czekolady mlecznej lub gorzkiej (70% kakao)

1 łyżeczka kakao 

Opis

Przygotuj sos: do dużego garnka wlej wodę na ok. 2 cm wysokości, a następnie włóż do środka mniejszy garnek. Kiedy woda w dużym garnku zacznie wrzeć, włóż do mniejszego garnka czekoladę, dodaj kakao i mleko – mieszaj, aż czekolada się rozpuści.

Przygotuj ciasto: do mąki dodaj proszek do pieczenia i wymieszaj. Oddziel białka od żółtek i ubij z białek sztywną pianę. Do miski dodaj żółtka, mleko, miękkie masło, cukier, sól, olejek waniliowy i wymieszaj. Nie przerywając mieszania, przesiej mąkę do miski. Kiedy składniki się połączą, wymieszaj je delikatnie z białkiem. Gofrownicę posmaruj masłem i piecz gofry. Na wierzchu poukładaj świeże truskawki, udekoruj bitą śmietaną i polej gorącą czekoladą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8