Przepisy Gnocchi serowe ze szpinakiem

Składniki

200 g szpinaku mrożonego

200 g ricotty lub tłustego twarogu

4 nieobrane ząbki czosnku

50 g utartego parmezanu

1 żółtko

4 łyżki mąki

3 łyżki masła

4 łyżki posiekanych razem: szczypiorku, pietruszki i bazylii

2 łyżeczki szałwii

przyprawy: sól

Opis

Wlej wodę na wysokość 1/4 garnka i doprowadź do wrzenia. Włóż do wody ząbki czosnku i gotuj przez 4 min. Czosnek wyjmij z wody, przestudź, obierz go, a następnie włóż do innego naczynia.

Do czosnku dodaj posiekane zioła i zmiksuj wszystko ze sobą (możesz czosnek rozgnieść widelcem i wymieszać z ziołami). Zamrożony szpinak włóż do garnka z wodą po czosnku i gotuj przez ok. 15 – 20 min (aż wyparuje cała woda).
Do miski włóż ricottę, żółtko, szpinak, zioła z czosnkiem, połowę parmezanu, mąkę i dokładnie wymieszaj. Dłonie zwilż wodą i formuj z masy kuleczki wielkości orzecha włoskiego.
Wrzucaj gnocchi do wrzącej, osolonej wody i gotuj do momentu, aż wypłyną na powierzchnię. Kulka gnocchi powinna być w środku pulchna, bez zwartych kawałków ciasta.

Dokładnie odsącz gnocchi z wody. W tym czasie na roztopionym maśle podsmaż szałwię (ok. 1 min). Dodaj gnocchi i smaż przez 1 min. Gotowe gnocchi ułóż na talerzu i posyp parmezanem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8