Przepisy Glazurowana szynka wielkanocna

Składniki

wędzona szynka (około 2 kg)

200 ml soku jabłkowego

4 łyżki miodu

4 łyżki musztardy dijon

4 łyżki brązowego cukru

1 kg małych ziemniaków

3 gałązki rozmarynu

100 g masła

folia aluminiowa

Sposób przygotowania

1

Przełóż szynkę do żaroodpornego naczynia i posmaruj sokiem jabłkowym. Przykryj folią aluminiową i piecz przez 80 minut w 170°C.

2

Wymieszaj w misce miód, musztardę oraz cukier.

3

Posmaruj mieszanką szynkę i piecz przez kolejne 30 minut lub do momentu aż na skórce utworzy się glazura. Pozwalamy odpocząć pieczeni przez minimum 45 minut.

4

Umyj ziemniaki. Nie obieraj ich i nie krój na kawałki. Utwórz na każdym głębokie nacięcia, które pomogą Ci dobrze je przyprawić.

5

Każdego ziemniaka nadziej odrobiną masła i rozmarynem. Piecz przez 45 minut.

6

Pokrój szynkę na plastry i podawaj z ziemniakami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  Informacje



Oferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8