Przepisy Gałeczki mięsne duszone w pomidorach i czerwonym winie

Składniki

400 g mięsa mielonego z łopatki

1 cebula

2 łodygi selera naciowego

5 cm pora

2 żółtka

1 łyżka otrębów żytnich

2 łyżki oliwy z oliwek

przyprawy: sól, pieprz

Sos:

1 cebula

3 ząbki czosnku

2 puszki pomidorów bez skóry

1/2 szkl. wina czerwonego

2 goździki

1 łyżeczka octu winnego

1 łyżka koncentratu pomidorowego

2 łyżki oliwy z oliwek

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Przygotuj warzywa: cebulę obierz, umyj i posiekaj w kostkę. Pora umyj i posiekaj w plasterki. Nać selera obierz z łykowatej skórki i posiekaj w plasterki.

Na oliwie podsmaż posiekaną cebulę, pora, seler. Na koniec przypraw wszystko solą i pieprzem, a następnie przestudź i zmiksuj.

Mięso mielone przełóż do miski, dodaj zmiksowane warzywa, żółtka, otręby, sól oraz pieprz. Wszystko dokładnie wymieszaj.

Na drugiej patelni, na wolnym ogniu podsmaż cebulę i wciśnij czosnek. Gdy zaczną się rumienić, wlej wino i poczekaj aż około 1/3 wina wyparuje, po tym czasie dodaj pomidory, koncentrat, goździki, ocet winny i przyprawy. Całość wymieszaj.

Z mięsa mielonego uformuj gałeczki i wrzuć je do sosu, duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE ok. 30 min. Następnie wyjmij z sosu gałeczki i goździki, a sos zmiksuj na gładko. Gałeczki polej gorącym sosem, podawaj z pieczywem i sałatą.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8