Przepisy Galareta z łososiem

Składniki

500 g surowego łososia

1/2 selera

2 małe pietruszki

7 cm świeżego imbiru w korzeniu

kilka papryczek chili

2-4 łyżki soku z cytryny

sól do smaku

przyprawa do ryb

8 g żelatyny

Sposób przygotowania

1

Piekarnik nastaw na 200°C. Łososia dopraw przyprawą do ryb, zawiń w folię aluminiową i wstaw do nagrzanego piekarnika na 20 minut.

2

Obierz seler, pietruszkę i imbir. Imbir pokrój w grubsze plastry. Wszystkie warzywa włóż do niewielkiego garnka i zalej 1/2 litra wody. Zagotuj, zmniejsz ogień i gotuj jeszcze przez ok. 30-40 minut. Pod koniec posól wywar. Gotowy wywar zdejmij z ognia, przecedź i dopraw sokiem z cytryny. Do galaretki potrzebujesz ok. 300-400 ml wywaru. Jeżeli wywar za bardzo się zredukuje w czasie gotowania, możesz go rozcieńczyć przegotowaną wodą.

3

Upieczonego łososia wystudź, rozdrobnij i rozłóż do 12 kieliszków o pojemności 50 g. Możesz dodać nieco pokrojonych warzyw z wywaru i parę plasterków świeżej papryczki chili. W 400 ml wywaru rozpuść dokładnie żelatynę (w razie potrzeby podgrzej nieco wywar, uważając, żeby się nie zagotował). Po wystudzeniu zalej wywarem z żelatyną przygotowane w kieliszkach mięso z łososia. Odstaw w chłodne miejsce do zastygnięcia. Podaj na plastrach cytryny.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8