Przepisy Galareta z łososiem

Składniki

500 g surowego łososia

1/2 selera

2 małe pietruszki

7 cm świeżego imbiru w korzeniu

kilka papryczek chili

2-4 łyżki soku z cytryny

sól do smaku

przyprawa do ryb

8 g żelatyny

Sposób przygotowania

 alt=
1

Piekarnik nastaw na 200°C. Łososia dopraw przyprawą do ryb, zawiń w folię aluminiową i wstaw do nagrzanego piekarnika na 20 minut.

 alt=
2

Obierz seler, pietruszkę i imbir. Imbir pokrój w grubsze plastry. Wszystkie warzywa włóż do niewielkiego garnka i zalej 1/2 litra wody. Zagotuj, zmniejsz ogień i gotuj jeszcze przez ok. 30-40 minut. Pod koniec posól wywar. Gotowy wywar zdejmij z ognia, przecedź i dopraw sokiem z cytryny. Do galaretki potrzebujesz ok. 300-400 ml wywaru. Jeżeli wywar za bardzo się zredukuje w czasie gotowania, możesz go rozcieńczyć przegotowaną wodą.

 alt=
3

Upieczonego łososia wystudź, rozdrobnij i rozłóż do 12 kieliszków o pojemności 50 g. Możesz dodać nieco pokrojonych warzyw z wywaru i parę plasterków świeżej papryczki chili. W 400 ml wywaru rozpuść dokładnie żelatynę (w razie potrzeby podgrzej nieco wywar, uważając, żeby się nie zagotował). Po wystudzeniu zalej wywarem z żelatyną przygotowane w kieliszkach mięso z łososia. Odstaw w chłodne miejsce do zastygnięcia. Podaj na plastrach cytryny.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4