Przepisy Frankfurterki z sałatką z pomidorów i białej rzodkiewki

Składniki

1 opakowanie frankfurterek (400 g)
300 g pomidorów malinowych
300 g pomidorów żółtych
1 pęczek szczypiorku (z wiosennej cebulki)
1 biała rzodkiew
20 ml oliwy z oliwek
1 łyżka octu balsamicznego
pieprz czarny
sól

Sposób przygotowania

1

Kiełbaski wyjmij z opakowania i rozetnij tak, aby grillować je osobno. Pomidory umyj i pokrój na ćwiartki. Posmaruj warzywa delikatnie oliwą i przypraw solą oraz świeżo mielonym pieprzem.

2

Przygotuj grill i jak tylko żar się ustabilizuje, połóż na środku rusztu kiełbaski, a dookoła pomidory. To ważne, by pomidory znalazły się z boku, bo żar w tej części grilla jest mniejszy. Warzywa lepiej się wypieką. Kiełbasek nie trzeba nacinać, bo są cienkie i szybko się grillują.

3

Gdy zarumienią się z jednej strony, przewróć je na drugą i dalej dopiekaj. Pomidory też wymagają odwrócenia. W tym czasie obierz białą rzodkiew i umyj szczypiorek. Kiełbaski rumiane przełóż na deskę i pokrój pod kątem na kawałki.

4

Na półmisku połóż grillowane pomidory, a dookoła ułóż dekoracyjnie aromatyczne kiełbaski. Rzodkiew pokrój w cienkie piórka i posyp nią sałatkę. Udekoruj danie jeszcze pociętym szczypiorkiem i całość polej oliwą oraz octem kremowym. Od razu podawaj.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8