Przepisy Focaccia z rozmarynem

Składniki

330 ml ciepłej wody (około 40°C)

2 łyżeczki cukru

500 g mąki

20 g drożdży

60 ml oliwy z oliwek

2 łyżeczki soli

2 gałązki świeżego rozmarynu

oliwa z oliwek (do posmarowania ciasta)

sól morska (do posypania)

Sposób przygotowania

 alt=
1

Wymieszaj cukier i drożdże w ciepłej wodzie i pozostaw na 10 minut w ciepłym miejscu.

 alt=
2

Wsyp mąkę do miski, dodaj oliwę z oliwek, cukier, sól i dobrze wymieszaj. Jeśli przygotowane ciasto jest bardzo cienkie i nie odrywa się od miski, dodaj trochę mąki.

 alt=
3

Uformuj z ciasta kulę i pozwól mu się rozgrzać w ciepłym miejscu przez 45 do 60 minut lub do czasu, aż podwoi swoją objętość.

 alt=
4

Rozgrzej piekarnik do 200°C. Rozwałkuj ciasto na grubość 1 cm i przykryj, a następnie odstaw na 20 minut.

 alt=
5

Do patelni lub formy wyłożonej papierem do pieczenia wkładamy ciasto i palcami robimy dziury.

 alt=
6

Rozlej po cieście jedną-dwie łyżki oleju i posyp rozmarynem i solą morską.

 alt=
7

Piecz przez 20 minut lub do momentu, aż ciasto będzie złociste. Po upieczeniu możesz jeszcze delikatnie posmarować je oliwą z oliwek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4