Przepisy Focaccia z prosciutto

Składniki

20 g świeżych drożdży

3–4 szkl. mąki pszennej

1 łyżeczka soli

4 łyżki oliwy

100 ml ciepłej wody

Dodatkowo:

100 g sera mozzarella

100 g Prosciutto

2 łyżki zielonego pesto

mix sałat

2 łyżki startego Parmezanu

Sposób przygotowania

1

Drożdże rozpuść w ciepłej wodzie. Mąkę przesiej do dużej miski, dodaj sól, oliwę i rozpuszczone drożdże. Wyrób ciasto, aż będzie gładkie. Gdyby było zbyt rzadkie, to możesz dosypać więcej mąki. Odstaw ciasto na godzinę do wyrośnięcia. 

2

Gdy ciasto podwoi swoją objętość, połóż je na blat posypany mąką, lub od razu na arkusz papieru do pieczenia. Rozwałkuj je i uformuj prostokąt o grubości około 3 cm. Polej wierzch oliwą. Możesz też położyć kilka liści świeżej bazylii. Tak przygotowaną focaccię ułóż na blaszce do pieczenia i upiecz w piekarniku nagrzanym do 160˚, przez ok. 30 minut.

3

Upieczoną focaccię przekrój w poprzek i przygotuj tak jak kanapki. Posmaruj zielonym pesto, połóż na nią sałatę, pokrojoną mozzarellę oraz prosciutto. Na koniec posyp parmezanem i przykryj wierzchnią częścią.   

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8