Przepisy Focaccia z figami i rozmarynem

Składniki

Ciasto z czarnymi oliwkami:

40 g czarnych oliwek

250 g mąki pszennej tortowej

25 g drożdży

175 ml wody

30 ml oliwy

5 g soli

Nadzienie:

100 g fig (suszonych lub świeżych)

3 łyżki miodu

1/2 łyżeczki cynamonu

2 gałązki rozmarynu

Opis

Drożdże rozmieszaj w ciepłej wodzie, dodaj mąkę, sól i wyrób elastyczne ciasto. Zostaw do wyrośnięcia w ciepłym miejscu, aż podwoi swoją objętość.

Oliwki pokrój w ćwiartki i wymieszaj z wyrośniętym ciastem oraz oliwą. Wyrabiaj, aż zacznie odchodzić od ręki. Jeśli potrzeba, podsyp mąką pszenną. Wyłóż ciasto do płaskiej formy nasmarowanej wcześniej oliwą. Nie powinno być zbyt grube, maksymalnie może mieć ok. 1,5 cm.

Figi suszone, jeśli są twarde namocz we wrzątku przez 10 min. Następnie pokrój na ćwiartki, wymieszaj z miodem i przypraw cynamonem. Tak przygotowane figi ułóż dekoracyjnie na cieście. Wierzch ciasta posyp posiekanym rozmarynem. Wstaw foccacię w ciepłe miejsce do wyrośnięcia na 40–50 min.

Przed zakończeniem wyrastania ciasta rozgrzej piekarnik do temp. 220°. Kiedy ciasto podniesie się do połowy fig, jest gotowe do pieczenia. Włóż  je do piekarnika na 15 min, a następnie zredukuj temp. do 190° i dopiecz foccacię przez kolejne 25 min.

Gotowy chlebek z figami przed samym podaniem polej łyżką miodu i pokrój na kawałki. Udekoruj foccacię gałązkami rozmarynu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11-13.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
10 min.
Napoje
2 3 4