Przepisy Flan z malinami

Składniki

250 g malin 

5 jajek 

100 g cukru 

20 g cukru waniliowego 

120 ml śmietanki 30% 

250 ml mleka 3,2% 

10 g masła

Sposób przygotowania

1

Do miski wlej mleko i śmietankę. Dodaj 2 jajka i 3 żółtka. Wszystko razem wymieszaj. Wsyp jeszcze cukier i cukier waniliowy.

2

Ubijaj rózgą, aż cukier całkowicie się rozpuści.

3

Szklaneczki do flanu wysmaruj masłem. Poukładaj na dnie maliny.

4

Zalej masą jajeczną. Nie musisz przejmować się, jeśli owoce podniosą się.

5

Miseczki wstaw do kąpieli wodnej, czyli do naczynia wypełnionego wodą przynajmniej do 3/4 wysokości szklaneczek do flanu. Włącz piekarnik i rozgrzej do temp. 120° z funkcją termoobiegu. Wstaw naczynie ze szklaneczkami i piecz przez 60 min.

6

Flan będzie gotowy, gdy masa jajeczna ze śmietanką całkowicie się zetnie. Możesz to sprawdzić, nakłuwając nożem wierzch kremu. Wyjmij do ostygnięcia. Gdy tylko temperatura zbliży się do pokojowej, schowaj flan do lodówki, aby całkowicie stężał.

7

Flan można dodatkowo dekorować świeżymi malinami lub polać syropem malinowym.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8