Przepisy Filety z kurczaka faszerowane dynią i grzybami pieczone z masłem orzechowym

Składniki

ok. 320 g filetu z kurczaka

100 g dyni

100 g grzybów leśnych

1 cebula

1 ząbek czosnku

50 g masła

20 ml + 10ml oliwy z oliwek

50 g orzechów włoskich

20 g bułki tartej

2-3 gałązki natki pietruszki

1 żółtko

Sposób przygotowania

1

Filety z kurczaka dobrze umyj pod bieżącą wodą i wytrzyj do sucha. Przygotuj farsz: dynię obierz i pokrój na duże kawałki . Przełóż do naczynia porcelanowego, polej oliwą. Rozgrzej piekarnik do temperatury 200°, następnie piecz przez 10 minut.

2

W tym czasie obierz cebulę i czosnek, a następnie pokrój w drobną kostkę. Grzyby oczyść z piasku i ewentualnych liści lub igieł. Grzyby pokrój w drobną kostkę i razem z cebulą i czosnkiem dodaj do pieczonych kawałków dyni. Piecz jeszcze przez 10 minut. Wyjmij dynię z piekarnika i odstaw do ostudzenia.

3

Filety z kurczaka natnij wzdłuż nożem, aby powstała kieszeń. Przypraw solą i pieprzem. Odłóż kilka kawałków pieczonej dyni do dekoracji dania. Resztę dyni i grzyby pognieć widelcem na farsz. Dosyp bułkę tartą, aby zgęścić nadzienie. Przypraw jeszcze ewentualnie do smaku. Łyżką nałóż farsz do kieszonek. Dociśnij na brzegach, aby nadzienie nie wypłynęło.

4

Orzechy posiekaj nożem na drobne kawałki. Przełóż do miski, dodaj miękkie masło, przypraw lekko pieprzem oraz delikatnie solą. Posiekaj natkę i wraz z żółtkiem dodaj do orzechów. Wymieszaj dobrze masło. Rozgrzej patelnie z oliwą i podsmaż filety z kurczaka z obu stron. Wstaw mięso do piekarnika z termoobiegiem i piecz w temperaturze 160° przez 10 minut.

5

Filety wyjmij, nałóż masło orzechowe i ponownie wstaw do piekarnik, aby masło się zrumieniło. Gotowe mięso pokrój na kawałki. Na talerzu rozłóż pieczoną dynię, a na niej kawałki kurczaka, polej sosem z pieczenia mięsa. Do dekoracji wykorzystaj listki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8