Przepisy Filet ze szczupaka o aromacie trawy żubrowej

Składniki

350 g szczupaka (filetów)
200 g ziemniaków (Gala Tesco)
100 g boczku wędzonego
½ pęczka dymki
½ cytryny
10 ml żubrówki
40 ml oliwy z oliwek
10 ml octu winnego białego
200 g liści szpinaku
1 szczypiorek
pieprz czarny
sól

Opis

Filet ze szczupaka podziel na dwie równe porcje. Upewnij się, że ryba nie ma ości. Przełóż filety do miski i przypraw solą oraz świeżo mielonym pieprzem. Polej lekko oliwą (ok. 20 ml), następnie żubrówką i wstaw rybę do lodówki na 6 godzin, aby przeszła aromatem trawy żubrowej. 

Do garnka włóż ziemniaki i zalej taką ilością wody, by je zakryć. Wsyp 1 łyżeczkę soli i gotuj przez 15 minut od momentu zagotowania. Ziemniaki powinny być ugotowane na 3/4. Wyjmij je z wody i przelej zimną wodą. Schłodzone obierz ze skórki i pokrój na plastry, a potem w kostkę. Pokrojone przełóż do miski. 

W następnej kolejności pokrój w kostkę boczek wędzony PORADA KONTEKSTOWA - WĘDZENIE i przesyp na suchą patelnię. Wstaw patelnię na grilla i poczekaj do momentu, aż boczek zrumieni się na skwarki. Przecedź skwarki z tłuszczu i dodaj do ziemniaków, a następnie wymieszaj. Ziemniaki przypraw pieprzem oraz solą. Dolej oliwę i ocet winny. Pokrój drobno szczypiorek i dodaj do sałatki. Całość dokładnie wymieszaj. 

Wyjmij rybę z marynaty i połóż na rozgrzany ruszt grilla. Opiekaj z każdej strony przez 3–4 minuty. Pamiętaj, że zbyt długie grillowanie ryby bardzo ją wysusza. Umyj młode liście szpinaku i odsącz z wody. Korzystaj z wirówki do sałat, która poprzez wirowanie liści odsącza kropelki wody. 

Na półmisku ułóż szpinak i sałatkę ziemniaczaną z boczkiem. Grillowany filet ze szczupaka połóż na sałatce. Do dekoracji dania użyj szczypiorek.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.11-2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4