Przepisy Filet z kurczaka z mandarynkami i serem mozzarella w tymianku

Składniki

4 filety z piersi kurczaka

3 mandarynki

70 g sera mozzarella

½ łyżeczki kolendry suszonej

½ łyżeczki tymianku suszonego

sok z ½ cytryny

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Mięso umyj i oczyść. Każdy filet przetnij wzdłuż, aby uzyskać dwa lub trzy cieńsze plastry mięsa. Plastry delikatnie obij tłuczkiem, skrop cytryną, posyp kolendrą, tymiankiem, solą i pieprzem.

Do środka każdego plastra mięsa włóż po dwa ząbki mandarynek oraz pasek sera grubości i szerokości ok. 1 cm. Zawijaj tworząc jakby zrazy, spinając wszystkie składniki wykałaczką.

Ułóż spięte kawałki kurczaka na blasze, przykryj je folią aluminiową i zapiekaj przez ok. 30 min w temperaturze 180°. Na 5-10 min przed końcem pieczenia zdejmij z góry folię, aby piersi się przyrumieniły. Podawaj z ziemniakami puree lub jako samodzielną przekąskę.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8