Przepisy Filet z kaczki w morelowym maśle z orzechami

Składniki

2 filety z kaczki ze skórą

sól morska 

pieprz czarny

Masło orzechowe z morelami:

50 g masła 

20 g orzechów laskowych

40 g moreli suszonych 

1 żółtko 

4 gałązki tymianku 

sól 

pieprz czarny

Dekoracja:

150 g groszku cukrowego 

20 g masła

Opis

Filety z kaczki umyj i odsącz na kuchennym ręczniku. Orzechy laskowe lekko pokrój i podpraż na suchej patelni. Morele pokrój w paseczki i wymieszaj z miękkim masłem. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Dodaj żółtko, aby nadzienie było delikatniejsze.

Delikatnie podważ i rozciągnij skórę na wierzchu filetu tak, aby zrobić kieszonkę na farsz.  Powoli wypełnij miejsce pod skórą nadzieniem morelowo-orzechowym. Odłóż odrobinę farszu do smażenia mięsa. Dociśnie lekko skórę do farszu. Ostrym nożem delikatnie natnij skórę w paski – dzięki temu tłuszcz lepiej się wytopi, a sama skóra będzie chrupiąca.

Filety obsmaż na patelni z obu stron, aby się ładnie zrumieniły. Dodaj resztę nadzienia, pozwól, aby masło się rozpuściło. Mięso schowaj do piekarnika na 15 minut, aby się dopiekło. Optymalna temperatura to 160˚C. Mięso będzie ładnie różowe w  środku.

W tym czasie zblanszuj groszek cukrowy w osolonej wodzie – gotuj go dosłownie przez ok. 30 sekund we wrzątku a potem wymieszaj ze świeżym masłem w miseczce. Filet z kaczki wyjmij z pieca pokrój na porcje, rozłóż na półmisku i polej masłem z pieczenia w raz z orzechami laskowymi, dekoruj jeszcze strączkami groszku i listkami tymianku.   

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8