Przepisy Figi zapiekane z serem owczym podane na sałatce

Składniki

4 figi 

100 g owczego sera feta 

100 g sałaty rukoli 

50 g orzechów włoskich 

6 czarnych oliwek 

20 g miodu 

20 ml oliwy 

1/2 cytryny 

50 g pomidorków koktajlowych 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

1

Rozgrzej piekarnik do temp. 180°. Figi umyj i przetnij nożem na krzyż, ale nie docinaj do końca.

2

Posyp figi owczym serem, następnie polej miodem i wstaw do piekarnika na ok. 10-12 min. Ser powinien się lekko zrumienić. Upieczone figi wyłóż na półmisek. Dodaj do nich czarne oliwki.

3

Orzechy włoskie posiekaj i przełóż do miski. Spryskaj je sokiem z cytryny i polej oliwą, a na koniec przypraw solą i pieprzem.

4

 Sałatę rukola wymieszaj z oliwą i sokiem z cytryny. Pokrój pomidorki koktajlowe i wymieszaj z sałatą. Połóż sałatkę pomiędzy pieczone figi i posyp orzechami. Na koniec polej danie miodem z pieczenia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8