Przepisy Figi pieczone z miodem i rozmarynem

Składniki

4 figi 

2 łyżki miodu 

1 gałązka rozmarynu 

250 ml soku pomarańczowego 

70 g cukru 

20 g masła 

2 g imbiru 

szczypta cynamonu

Sposób przygotowania

1

Figi umyj i przetnij nożem na krzyż, jednak nie docinaj do końca. Każdą figę rozłóż po nacięciu i ułóż na półmisku. Polej owoce miodem i posyp cynamonem. Igły rozmarynu poszarp zaczynając od łodygi i rozrzuć na owocach. Jego aromat spotęguje smak fig.

2

Rozgrzej piekarnik do temperatury 200° i wstaw figi do pieczenia. W tym czasie w rondelku podgrzej cukier na lekki karmel i, gdy zacznie robić się brązowy, wlej do niego sok pomarańczowy. Gotuj przez kilka minut, aż karmel rozpuści się, a sos zgęstnieje.

3

Do gotowanego sosu dodaj jeszcze pokrojony w plasterki imbir. Na koniec dodaj też świeże masło, aby sos był gładki i nabrał szklistości.

4

Wylej sos pomarańczowy na talerz i ułóż pieczone figi. Podawaj jeszcze gorące.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8