Przepisy Fenkuł z grilla z dressingiem pomarańczowym

Składniki

2 fenkuły
40 ml oliwy z oliwek
50 g czarnych oliwek
40 g szalotki
1 pomarańcza
½ cytryny
½ chilli
2 gałązki świeżego koperku
pieprz czarny mielony
sól

Opis

Koper włoski umyj i przekrój na pół. Wytnij ze środka łykowaty głąb i przekrój na ćwiartki, a te jeszcze na ósemki. Przełóż do miski, wlej połowę porcji oliwy, przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Całość wymieszaj i odstaw, aby fenkuł nabrał smaku.

Papryczkę chilli pokrój drobno, a cebulkę i oliwki w kosteczkę. Przełóż warzywa do miseczki. Obierz pomarańczę ostrym nożem. Wytnij segmenty owocu spomiędzy poszczególnych warstw, a sok odciśnij do pokrojonych warzyw – będzie on bazą sosu. Filety z pomarańczy odłóż. 

Warzywa w dressingu przypraw jeszcze solą i świeżo mielonym pieprzem oraz sokiem z cytryny. Koperek pokrój i dodaj do warzyw. Wlej resztę oliwy i gotowy dressing odstaw na czas grillowania fenkuła. 

Na ruszcie poukładaj ćwiartki kopru włoskiego i opiekaj regularnie z każdej strony. Jak tylko dobrze się zrumienią i będą miękkie, przełóż na półmisek i od razu zalej sosem pomarańczowym. Poukładaj na wierzchu cząstki pomarańczy i dekoruj listkami kopru z fenkuła.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.11-2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 18.11.2020 - 2.12.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8