Przepisy Faworkowe choineczki

Składniki

1 i 1/2 szklanki mąki

4 żółtka

1 łyżka spirytusu lub octu

3 - 4 łyżki gęstej śmietany

cukier puder do posypania

ok. 1/3 litra oleju lub ¾ kostki smalcu

Dekoracja:

wstążka

lentilki

gwiazdki z marcepanu

papilotki

Przybory:

patyczki do szaszłyków

Opis

Z żółtka, mąki, śmietany i łyżki octu wyrób ciasto. Kilkakrotnie składaj, wałkuj i uderzaj tłuczkiem tak, aby utworzyły się pęcherze na powierzchni ciasta. Przykryj ściereczką i odstaw na godzinę.

Następnie rozwałkuj całość na jak najcieńszy placek, przez cały czas podsypując mąką. Następnie wycinaj okręgi o różnej średnicy (wykorzystaj różnej wielkości nakrętki, szklanki, kubki, filiżaneczki, kieliszki).

Każde kółeczko ponacinaj wokół nożem na głębokość ok. 1 cm, a następnie składaj kółka po ok. 10 sztuk (od największego do najmniejszego), smarując środek białkiem z jajek (podczas łączenia ściskaj lekko krążki w środku tak, aby się skleiły).

Nabij kółeczka na długi patyczek do szaszłyków i smaż w rozgrzanym oleju z każdej strony, obracając w palcach patyczek. W trakcie smażenia drugim patyczkiem lekko odchylaj przywierające do siebie kółeczka z ciasta, uważając żeby nie odkleiły się od środka.

Po usmażeniu, odłam końcówkę patyczka, tak aby choinki z faworków mogły stać. Na dole, wokół pozostałej części patyczka zawiąż wstążkę i włóż do papilotków. Na sam czubek choinki nasadź gwiazdkę wyciętą z marcepanu, a pomiędzy „gałązki” powkładaj  „bombki” (kolorowe lentilki) i obsyp cukrem pudrem.

Z podanych składników zrobisz 2 - 3 choinki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 2.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8