Przepisy Faworki piwne

Składniki

3 szkl.mąki

1/2 szkl. piwa

1 kostka margaryny

1 łyżka octu

2 szkl. oleju do smażenia

Opis

Margarynę bardzo mocno schłodź, tak aby była bardzo twarda. Następnie zetrzyj ją na tarce z dużymi oczkami i wymieszaj powoli z mąką przesianą przez sito. Wlej piwo oraz ocet i zagnieć ciasto. Gotowe wstaw na 2 godziny do lodówki.

Po tym czasie wyjmij ciasto i rozwałkuj dość cienko na oprószonej mąką stolnicy. Wycinaj szklanką kółeczka. Każdy krążek natnij od brzegu do środka i uformuj kapelusik. Kapelusiki ułóż na blasze wyłożonej papierem do pieczenia tak, by się nie stykały. Kapelusiki smaż luźno na rozgrzanym wcześniej oleju przez ok. 8 min do momentu aż się zarumienią na złoto. Po usmażeniu jeszcze ciepłe polukruj lub posyp cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4