Przepisy Dżem agrestowy

Składniki

1 kg agrestu

100 ml wody

300 g cukru

Opis

Owoce umyj dokładnie i obierz, a następnie włóż do naczynia żaroodpornego, zasyp cukrem i lekko podlej wodą. Piecz w temperaturze 180°, aż owoce staną się szkliste (ok. 15-20 min).

Słoiczki sparz gorącą wodą, a pokrywki wrzuć na 2 - 3 s. do wrzącej wody. Następnie przełóż pokrywki na ściereczkę, dokładnie osusz i przetrzyj je wewnątrz spirytusem. Przetrzyj spirytusem także gwint słoika. Gotowy agrest przełóż do słoików i szybko zakręć – owoce powinny być gorące.

Z podanej w składnikach ilości składników przygotujesz ok. 4 małych słoiczków z dżemem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8