Przepisy Duszony bażant w winie na groszkowym puree

Składniki

1 bażant (ok. 450 g)

300 ml białego wina

6 plastrów wędzonego boczku

3 gałązki tymianku

1 cebula

1 ząbek czosnku

300 g zielonego groszku mrożonego

50 ml śmietanki 30%

500 g dyni

20 ml oliwy z oliwek

50 g masła

przyprawy: sól, pieprz czarny

Sposób przygotowania

1

Bażanta dokładnie umyj i pokrój na porcje (ćwiartki). Odetnij filety wraz ze skrzydełkiem i oddziel udka od kręgosłupa.

2

Przypraw mięso lekko pieprzem i zawiń każdy kawałek w wędzony PORADA KONTEKSTOWA - WĘDZENIE boczek. Nie sól mięsa, bo boczek jest już słony. Przełóż do formy do pieczenia. Posiekaj zioła i posyp nimi mięso. Polej niewielką ilością wina, aby zakryć dno naczynia. Wstaw do pieczenia w temp. 160° na ok. 1,5 godziny. Podlewaj regularnie winem, aby mięso dusiło się cały czas w płynie.

3

W międzyczasie przygotuj dynię. Obierz ze skóry i pokrój na ćwiartki. Wydłub pestki i pokrój dynię na kawałki. Przełóż do naczynia, polej oliwą, przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem oraz gałązką tymianku. Wstaw naczynie z dynią do pieczenia obok bażanta na ok. 15–20 minut. Dynia powinna być zrumieniona i miękka.

4

Pokrój cebulę i czosnek w drobną kostkę. W rondelku rozgrzej masło i dodaj cebulę oraz czosnek. Przypraw od razu solą i pieprzem.

5

Jak tylko cebula i czosnek zrumienią się, dodaj zielony mrożony groszek i go podduś. Groszek potrzebuje kilku minut, aby stać się miękkim. 

6

Wlej śmietankę i zagotuj razem z warzywami. Zgnieć teraz groszek na puree. Przełóż od razu na półmisek, obłóż dekoracyjnie pieczonym bażantem i kawałkami pieczonej dyni. Na końcu polej jeszcze winnym sosem z pieczenia i podaj do zjedzenia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8