Przepisy Duszone porcje kurczaka z kumkwatem i papryką

Składniki

cały kurczak (ok. 1 kg) 

100 g kumkwatów 

1 papryka czerwona 

50 g marchewki 

50 g cebuli 

1 ząbek czosnku 

2 gałązki rozmarynu 

3 gałązki natki pietruszki 

100 ml białego wina 

200 ml bulionu warzywnego lub drobiowego 

10 g cukru 

50 ml śmietanki 

20 ml oliwy 

przyprawy: sól, pieprz czarny

Opis

Kurczaka umyj i osusz na kuchennym ręczniku. Pokrój na części. Przetnij skórę w pachwinach i odetnij udka. Następnie przetnij udka w chrząstkach na podudzia i pałkę. Z grzbietowej części odetnij filety ze skórą i skrzydełkiem. Od skrzydełka odetnij w miejscu łączenia „V” część z małą lotką. Przy części z filetem powinna zostać tylko jedna kostka skrzydełka. Przekrój całe piersi na dwie części. Pozostałe elementy korpusu będą idealne na wywar lub rosół. Przypraw porcje kurczaka solą i świeżo mielonym pieprzem. Obsmaż kurczaka na oliwie w szerokim rondlu. Ważne, aby mięso było zrumienione z każdej strony. 

Obierz warzywa i pokrój na plasterki. Dodaj do smażonego kurczaka. Połam gałązki rozmarynu i też dodaj do rondla. Smaż wszystko razem. Kumkwaty pokrój na ćwiartki i dodaj do kurczaka. Wlej wino i, jak tylko alkohol odparuje, dolej bulion. Przykryj i duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE kurczaka przez 45 min, aż dobrze zmięknie i będzie swobodnie odchodził od kości. Pod koniec duszenia dopraw jeszcze aromatyczny sos solą i cukrem. Będzie miał przyjemny cytrusowy posmak kumkwatu, a dodany cukier podkreśli smak.  

Wyjmij porcje kurczaka na półmisek, a sos zapraw śmietanką. Dokładnie wymieszaj. Posiekaj natkę pietruszki i dodaj do sosu. Znów wymieszaj i polej mięso na talerzu. Jeżeli chcesz, możesz udekorować danie kawałkami kumkwatów i świeżym rozmarynem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4