Przepisy Duszona młoda kapusta z klopsikami z indyka

Składniki

1/2 młodej kapusty

10 pomidorków koktajlowych

1 cebula

1 ząbek czosnku

4 gałązki koperku

2 gałązki natki pietruszki

1 młoda marchewka

2 gałązki selera naciowego

50 g masła

przyprawy: sól, pieprz czarny

Dodatkowo:

200 g filetu z indyka

100 ml śmietanki 30%

4 gałązki koperku

150 g ryżu dwukolorowego

50 g masła

przyprawy: sól, pieprz czarny, gałka muszkatołowa, słodka papryka mielona

Opis

Kapustę drobno poszatkuj. Marchewkę i seler pokrój w paseczki. W szerokim rondlu zagotuj ok. 1 l wody. Przypraw wodę solą, a następnie dodaj kapustę i pokrojone wcześniej warzywa. Gotuj na mocnym ogniu przez ok. 5 minut. Odlej wodę z kapusty, przelej warzywa zimną wodą i odsącz. Pokrój cebulę i czosnek w kostkę. Na patelni podgrzej masło i podsmaż cebulę oraz czosnek, do lekkiego zarumieniania. Przełóż całość do rondla z kapustą. Wymieszaj. Pokrój pomidorki koktajlowe i wymieszaj razem z kapustą. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Na koniec bardzo drobno pokrój natkę pietruszki i koperek. Wstaw kapustę do ponownego gotowania. Wlej odrobinę wody i wsyp zioła. Całość wymieszaj. Kapusta jest już gotowa. Odstaw na czas przygotowywania klopsików i ryżu.

W rondelku zagotuj wodę i przypraw solą. Wsyp ryż dwukolorowy i gotuj do miękkości (ok. 20 minut). Odsącz ryż na sitku i przelej koniecznie zimną wodą. Odstaw.

Zmiel mięso z indyka na drobnych oczkach. Przełóż do miski i wlej śmietankę. Przypraw solą, pieprzem oraz papryką. Pokrój drobno koperek i dodaj do mięsa. Wymieszaj całą masę dokładnie. Formuj małe klopsiki i przełóż na talerz. W szerokim rondelku zagotuj wodę i przypraw lekko solą. Przełóż klopsiki do wody. Gdy się zagotują, zmniejsz ogień i gotuj jeszcze przez 3-4 minuty, aż mięsne kulki wypłyną. Wtedy przykryj rondel i wyłącz ogień. Trzymaj pod przykryciem do momentu, aż ostatecznie przygotujesz ryż.

Na patelni podgrzej masło i wsyp dwie szczypty gałki muszkatołowej. Wsyp ryż i lekko podsmaż. Przełóż ryż na półmisek. Na środek wyłóż kapustę, a na górze ułóż dekoracyjnie klopsiki. Całość przystrój gałązkami koperku.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8