Przepisy Drożdżowe rogaliki z malinami

Składniki

150 g świeżych malin 

200 g masła 

85 ml mleka 

3 jajka 

40 g świeżych drożdży 

500 g mąki 

35 g cukru 

szczypta soli

Sposób przygotowania

1

Rozpuść masło w rondelku i odstaw do wystygnięcia. Do mąki wrzuć pokruszone drożdże, sól i cukier. Mleko podgrzej i wlej wraz z rozbełtanymi 2 jajkami oraz przestudzonym masłem do mąki.

2

Wyrób gładkie ciasto, a następnie włóż je do miski i zakryj czystą ściereczką. Odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia.

3

Rozgrzej piekarnik do 190°. Wyrośnięte ciasto rozwałkuj na okrągłe placki o średnicy ok. 25 cm. Każdy placek podziel na 8 równych trójkątów. Na każdym trójkącie połóż po 2-3 maliny i zaczynając od brzegu placka zwiń trójkąty w rogaliki. Ułóż rogaliki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i posmaruj rozbełtanym jajkiem. Wstaw do nagrzanego piekarnika na 15–20 min.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8