Przepisy Dorsz z porem i brokułem pod kruszonką

Składniki

3 filety dorsz (pozbawione skóry)

600 ml mleko

30 g masło

1 łyżka oliwa

2 szt. por (umyj, odetnij części niejadalne, resztę drobno posiekaj)

40 g mąka

100 g ser (starty cheddar)

1 główka brokuł

2 szt. chleba pełnoziarnistego (dwie kromki pokrusz jak na panierkę)

2 łyżka pietruszka (świeżo posiekana)

Opis

Kremowe danie z kruszonką jest smakowitym sposobem na wprowadzenie ryby do jadłospisu małego dziecka.

Sposób przygotowania

1

Rozgrzej piekarnik do 180ºC/160ºC z wentylatorem/gazowy – poziom 4. Umieścić dorsza i mleko na patelni. Doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez 5 minut. Zdejmij z ognia, przykryj i odstaw na 10 minut. Włóż rybę do naczynia żaroodpornego i rozdrobnij widelcem na drobne kawałki. Odstaw mleko na bok.

2

Rozgrzej na patelni masło i olej, dodaj pory i smaż przez 5 minut. Dodaj mąkę i gotuj przez kilka minut. Stopniowo dodawaj odstawione wcześniej mleko, mieszaj aż do uzyskania gładkiej konsystencji. Dodaj połowę sera.

3

Ugotuj na parze brokuły i dodaj do ryby. Polej to wszystko sosem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8