Przepisy Dorada z grilla z aromatycznym masełkiem

Składniki

1 wypatroszona dorada

sok z 1 cytryny

1 łyżka masła

przyprawy: sól, pieprz

Masełko orientalne:

1/2 łyżeczki goździków mielonych

1/2 łyżeczki świeżego lub suszonego imbiru

1/2 łyżeczki chilli

2 szczypty pieprzu

1/2 łyżeczki soli

50 g masła

Opis

Przygotuj masełko: miękkie masło (nie stopione) wymieszaj z przyprawami podanymi w składnikach. Zawiń w folię, uformuj rulonik i włóż do zamrażarki na około 30 min. Gdy ryba dojdzie, wyjmij masełko z lodówki, pokrój na plastry i od razu podawaj wraz z rybą i pieczonymi ziemniakami. Przed jedzeniem rybę skrop cytryną. Wypatroszoną doradę dobrze umyj i osusz ręcznikiem papierowym. Doradę skrop sokiem z 1 cytryny, posmaruj masłem, obsyp solą i pieprzem z wierzchu i wewnątrz. Do środka ryby włóż 1 łyżkę zwykłego masła. Piecz na mocno rozgrzanym grillu przez około 15 - 20 min.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8