Przepisy Dorada duszona z warzywami

Składniki

1 wypatroszona dorada

1 cukinia

3 pomidory

150 g oliwek czarnych

sok z 1 cytryny

1 łyżka mąki

1 płaska łyżeczka cynamonu

1 płaska łyżeczka świeżo tartego imbiru

1/2 łyżeczki kminku

1/2 łyżeczki suszonego chilli

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Wypatroszoną doradę umyj i osusz ręcznikiem papierowym, a następnie skrop sokiem z 1 cytryny, obsyp solą i pieprzem z wierzchu i wewnątrz. Wierzch ryby obsyp szczyptą cynamonu, imbiru i kminku. Doradę oprósz lekko mąką i smaż na rozgrzanym oleju przez ok. 5 min z każdej strony. Warzywa umyj. Cukinię pokrój w półplasterki. Z pomidorów zdejmij skórkę i przekrój każdy z nich na 4 części. Wymieszaj cukinię i pomidora z oliwkami. Na dno garnka do gotowania na parze połóż rybę. Przykryj ją warzywami, a następnie dodaj imbir, cynamon, kminek i paprykę chilli. Posól i popieprz do smaku. Duś PORADA KONTEKSTOWA - DUSZENIE pod przykryciem na wolnym ogniu przez ok. 35 - 40 min. Podawaj z warzywami i kaszką kuskus. Warzywa możesz posypać posiekaną pietruszką.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8