Przepisy Domowe krokiety ziemniaczane z szynką wędzoną

Składniki

​1 kg ziemniaków

100 g szynka (plasterki)

1 cebula

150 g mąki pszennej

50 g mąki ziemniaczanej

1 jajko

1 l olej do smażenia

1 łyżeczka suszonej pietruszki

1/4 pęczka szczypiorku do dekoracji

przyprawy: sól, pieprz

Opis

Ziemniaki obierz ze skórki, jeśli są bardzo zabrudzone warto najpierw je umyć, a dopiero potem obierać. Duże ziemniaki przekrój na mniejsze kawałki, aby szybciej się ugotowały. Wstaw ziemniaki do garnka z wodą, posól i gotuj do pełnej miękkości.

W tym czasie pokrój szynkę w drobną kostkę. Obierz cebulę i pokrój w podobnej wielkości kostkę. Ugotowane ziemniaki odcedź z wody i zgnieć jeszcze gorące tłuczkiem lub praską do ziemniaków. Wsyp obie mąki oraz dodaj jajko i posiekaną szynkę oraz cebulę.

Suszoną natkę pietruszki od razu dodaj do ciepłych ziemniaków. Dzięki temperaturze aromat z suszonych liści będzie intensywniejszy. Przypraw całość solą i pieprzem. Wymieszaj dokładnie na gładką, zwartą masę.

W garnku do smażenia rozgrzej olej roślinny. Za pomocą łyżki nabieraj małe porcje ciasta ziemniaczanego i palcem wskazującym zrzucaj masę na gorący olej. Kształt będzie nieregularny i taki powinien być. Krokiety smaż partiami, aby nie wychłodzić oleju.

Gdy porcja osiągnie jasnobrązowy kolor, krokiety są gotowe. Przełóż na kuchenny ręcznik papierowy, aby odsączyć je z tłuszczu. Krokiety ułóż na półmisku i posyp dekoracyjnie drobno krojonym szczypiorkiem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 6.08-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Powrót do szkoły

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 30.07.2020-12.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8