Przepisy Domowe chipsy zapiekane z parmezanem i przyprawione czarnym pieprzem

Składniki

½ kg ziemniaków (na frytki)
50 g parmezanu
½ cytryny
1 l oleju słonecznikowego (do smażenia)
¼ pęczka szczypiorku
pieprz czarny mielony
sól
pergamin (na tytkę)

Opis

Ziemniaki dobrze wyszoruj kuchenną szczoteczką, by pozbyć się piasku. Następnie dokładnie wypłucz je pod wodą. Przekrój ziemniaki na ćwiartki, a te jeszcze na pół (jak na łódki ziemniaczane). Rozgrzej olej do smażenia do temperatury ok. 175°. Aby sprawdzić czy tłuszcz osiągnął dobrą do smażenia temperaturę, zanurz w nim kawałek ziemniaka. Jeśli tłuszcz wzburzy się wokoło, możesz smażyć. Ziemniaki wkładaj na rozgrzany tłuszcz partiami
Usmażone frytki odkładaj w torebkę pergaminową. Porcję ziemniaków posól i posyp świeżo tartym serem parmezan, grubo mielonym pieprzem oraz skórką z cytryny. Używaj świeżo tartego parmezanu – dzięki temu łatwo przyklei się do gorących i chrupiących ziemniaków.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 24.09-30.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8