Przepisy Domki z okienkiem z kruchego ciasta

Składniki

300 g mąki

200 g masła

¾ szklanki cukru pudru

szczypta mielonych goździków

szczypta cynamonu

Glazura morelowa do ciastek:

½ szklanki konfitury morelowej

100 g cukru

¼ szklanki wody

1 łyżeczka soku z cytryny

Lukier domowy:

2 białka

1 i ¼ szklanki cukru pudru

1 łyżeczka soku z cytryny

1 łyżeczka mąki ziemniaczanej

Opis

Przygotuj glazurę: konfiturę zmiksuj. Zagotuj wodę z cukrem. Gotuj, mieszając tak długo, aż syrop stanie się klarowny (ok. 15 min). Do gotującego się syropu dodaj konfiturę i jeszcze raz podgotuj wszystko razem (ok. 10 min). Polewa powinna być przejrzysta i gładka.

Przygotuj kruche ciasto: z podanych składników wyrób ciasto. Mąkę wsyp na stolnicę. Na środku mąki ułóż zimne masło i za pomocą noża posiekaj je z mąką. Zawiń ciasto w folię i włóż do lodówki na jedną godzinę. Następnie wyjmij ciasto i rozwałkuj je na grubość 1 cm. Z ciasta wytnij dowolny kształt (mogą to być gwiazdki, domki, serduszka, cokolwiek, co podpowiada Ci fantazja).

Podziel ciastka na pół. W jednej części w środku ciastek wytnij przy pomocy foremek małe gwiazdki (lub inny kształt), a drugą część pozostaw bez gwiazdek.

Nie wyrzucaj małych gwiazdek, które pozostały z wycinania okienek. Po upieczeniu środek tych małych gwiazdeczek ozdób kropelką białego lukru.

Ciasteczka układaj na blasze i wstaw na 10 min do piekarnika nagrzanego do temperatury 180°. Następnie ciastka bez „okienek” („gwiazdek”) posmaruj glazurą i nałóż na nie ciastka z wyciętym „okienkiem” .

Przygotuj lukier: białka utrzyj z cukrem na gładką masę. Dodaj sok z cytryny i mąkę ziemniaczaną. Wszystko dokładnie wymieszaj na gładką masę. Wyciskaj lukier przez szprycę do kremów lub kładź łyżeczką i rozsmarowuj na „dachach” domków gorącym nożem tak, aby powstała gładka powierzchnia. Na koniec, jeszcze miękki lukier posyp wiórkami kokosowymi. Pozostaw do wyschnięcia.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4