Przepisy Deser z galaretki

Składniki

​4 połówki skórek z pomarańczy

500 ml mleka skondensowanego słodzonego

2 op. galaretki pomarańczowej

15 g żelatyny

10 ml likieru pomarańczowego (schłodzonego)

laska wanilii

Sposób przygotowania

 alt=
1

Przygotowując skórki z pomarańczy, przetnij pomarańcze w poprzek na pół i delikatnie oddziel miąższ od skórki łyżką stołową. Dokładnie usuń białą część skórki.

 alt=
2

Zagotuj 600 ml wody. Do gorącej, ale nie wrzącej wody wsyp obydwa opakowania galaretki pomarańczowej i dokładnie wymieszaj. Do rozpuszczonej i wystudzonej galaretki dodaj likier. Nie mieszaj zbyt energicznie, żeby nie rozbić tężejącej galaretki. 2–3 szerokie szklanki ustaw pod kątem i włóż do nich połówki skórek z pomarańczy. Do tak przygotowanych naczyń rozlej tężejącą galaretkę.

 alt=
3

Żelatynę zalej 50 ml zimnej wody i poczekaj, aż napęcznieje. Mleko przelej do garnuszka i podgrzej wraz z pestkami z jednej laski wanilii. Napęczniałą żelatynę rozpuść w kąpieli wodnej PORADA KONTEKSTOWA - KĄPIEL WODNA dodając po trochu podgrzane mleko. Rozpuszczoną żelatynę wymieszaj z resztą podgrzanego mleka i odstaw do przestudzenia.

 alt=
4

Tężejącą masą dopełnij szklanki i skórki z galaretką pomarańczową. Po zastygnięciu galaretkę w skórkach pokrój w grubsze plasterki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 3.12.2019-24.12.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4