Przepisy Deser czekoladowy

Składniki

2 tabliczki czekolady

1 szkl. kremówki 36%

1 łyżeczka cukru pudru

4 gałki lodów waniliowych

Opis

Bitą śmietanę schłodź dobrze w lodówce. Następnie ubij ją z dodatkiem cukru pudru, dodaj lody waniliowe i wymieszaj. Śmietanę schowaj do lodówki.

Półtorej tabliczki czekolady połam na mniejsze kawałki i włóż do niewielkiego naczynia żaroodpornego. Włóż do piekarnika nagrzanego do temp. 200° na ok. 5 min. Gdy czekolada zacznie się lekko rozpuszczać, wyjmij ją i rozmieszaj (nie możesz doprowadzić do zagotowania się czekolady). Resztę tabliczki zeskrob nożem na wiórki.

Na pergaminie narysuj 3 koła o średnicy ok. 15 cm. Następnie rozprowadź w nich czekoladę, tak aby powstały cienkie płaty. W ten sam sposób wykonaj dowolny inny wzór. Aby dokładnie wypełnić wzory czekoladą, przełóż ją do woreczka, odetnij jego koniec i przez powstały otwór wyciśnij czekoladę w kontury wzoru. Pergamin przełóż na tackę lub talerz i schowaj do lodówki na ok. 10–15 min.

Lekko zastygnięte płaty czekolady przełóż schłodzoną bitą śmietaną, pozostawiając czysty brzeg. Następnie brzegi zagnij do góry, łamiąc je na nieregularne kawałki. Wierzch deseru posyp startą czekoladą i udekoruj ozdobami.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.04-11.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8