Przepisy Deser bezowy z borówkami

Składniki

350 - 400 g borówek amerykańskich​

225 g cukru pudru

kilka kropel olejku waniliowego

300 ml śmietanki 36%

4 białka

Opis

Białka zmiksuj na sztywną masę, dodaj cukier (partiami) i miksuj, aż składniki się połączą. Następnie dodaj olejek waniliowy i wymieszaj. 1/4 masy z białek odłóż. Na pergaminie narysuj dwa okręgi - jeden mniejszy, drugi większy. Rozprowadź ubitą masę z białek w przestrzeni narysowanych okręgów i wygładź nożem. Z odłożonej piany zrób małe bezy na oddzielnym kawałku pergaminu. 

Piekarnik nagrzej do temp. 200° i wstaw do niego bezowe placki oraz małe bezy. Gdy zaczną się zarumieniać, wyłącz piekarnik i otwórz go. Pozostaw bezy na ok. 10 min w piekarniku z uchylonymi drzwiami (powinna utworzyć się pianka). Wyjmij i przestudź (bezy lekko opadną). 

Ubij śmietanę z 1 łyżką cukru pudru. Placki przełóż bitą śmietaną, a na wierzchu dość gęsto poukładaj umyte i osuszone borówki. Przykryj drugim plackiem bezowym, nałóż na niego dekoracyjne stożki bezowe i posyp borówkami. Deser schowaj do szczelnego pojemnika lub zawiń w folię spożywczą. Włóż go do zamrażalki na ok. 8 godz. Wyjmij ok. 30 min przed podaniem. Zmiana temperatur spowoduje pojawienie się kropelek skarmelizowanego cukru na powierzchni bez. Przed podaniem deser pokrój na kawałki, przełóż do pucharków i dodaj świeże owoce.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 26.03-1.04.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8