Przepisy Delikatny krem z kasztanów

Składniki

200 g kasztanów

400 ml bulionu warzywnego

200 ml śmietanki

20 ml wiśniówki

1 ząbek czosnku

40 g cebuli białej

40 ml oliwy z oliwek

natka pietruszki do dekoracji

Opis

Rozgrzej piekarnik do temperatury 210°C. Kasztany umyj i małym ostrym nożem kuchennym natnij płaską część orzecha na krzyż. Dzięki temu kasztan pęknie we wskazanym miejscu. Rozsyp gotowe kasztany na blasze z piekarnika i wstaw do pieczenia na ok. 15 minut. Kasztany będą gotowe jak tylko pękną, a spod spodu brązowej łupiny będzie widać kremowy miąższ. Upieczone kasztany odstaw do ostygnięcia.

W tym czasie obierz cebulę i czosnek. Pokrój drobno w kostkę. W rondelku rozgrzej oliwę i podsmaż lekko cebulę i czosnek. Przypraw solą i świeżo mielonym pieprzem. Zdejmij z ognia i odstaw. Obierz kasztany z łupiny i brązowej skórki. Gotowe przełóż do rondelka z podsmażoną cebulę. Wlej bulion i gotuj powoli, aż kasztany całkowicie zmiękną. Wlej wiśniówkę oraz śmietankę, następnie całą zupę zmiksuj blenderem na puszysty krem. Przelej do szklaneczek a na wierzch dekoracyjnie połóż kleks ze śmietanki oraz listki natki pietruszki.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 7.11.2019-20.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Święta takie jak lubisz

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 14.11.2019-26.11.2019 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8

Przepisy w Twoim guście

Uups! Brak artykułów pasujących do Twojego filtra. Zmień kryteria wyszukiwania.
2 3 4