Przepisy Dachówki migdałowe z pomarańczą

Składniki

100 g płatków migdałowych

125 cukru

1/4 pomarańczy

10 g wanilii

2 jaja

25 g masła

10 g mąki

20 g cukru pudru

Opis

Przygotuj masę migdałową: masło rozpuść w rondelku i przelej do miski kuchennej. Dodaj płatki migdałowe, cukier, cukier waniliowy i mąkę. Wszystko razem wymieszaj, dodaj drobną pokrojoną skórkę z 1/4 pomarańczy i ponownie wymieszaj.

Rozgrzej piekarnik do temp. 170°. Na blachę rozłóż papier do pieczenia. Za pomocą łyżki nakładaj masę na papier, formując z niej małe krążki. Pozostaw ok. 2-3 cm odstęp pomiędzy okręgami. Piecz, aż się zrumienią.

Gotowe, jeszcze gorące zdejmij z papieru i formuj na smukłej butelce. Po ochłodzeniu zachowają nadany kształt. Ułóż dachówki jedna za drugą na półmisku i posyp cukrem pudrem.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 13.08-19.08.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
Tesco Czekamy na pierwszy dzwonek.

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa wazna w dniach 13.08.2020-9.09.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzezeniem odmiennych terminów obowiazywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej nastepuje ogodz. 8:00 w dniu rozpoczecia promocji. Zdjecia umieszczone wgazetce moga odbiegac od wizerunku produktu znajdujacego sie w sprzedazy. Wszystkie ceny zawieraja VAT. Tesco nie prowadzi sprzedazy poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrazone sa w złotych. Nie wszystkie produkty zgazetki dostepne sa w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8