Przepisy Czosnek marynowany

Składniki

1 kg czosnku

4 zielone papryczki chilli

4 łyżki oleju słonecznikowego

Zalewa:

2 szkl. wody

2 szkl. octu

2 łyżki soli

1 łyżka cukru

ok. 10 ziaren pieprzu czarnego

1 łyżka gorczycy białej

1 liść laurowy

Dodatkowo:

4 małe słoiki

Opis

Czosnek obierz i umyj. Do gorącej zagotowanej wody wrzuć na 2 min czosnek i papryczki chilli. Następnie odetnij z papryczek szypułki. Do wyparzonych słoików wkładaj czosnek i po 1 papryczce.

Przygotuj zalewę: 2 szklanki wody zagotuj z solą, cukrem, ziarnami pieprzu, gorczycą i liściem laurowym. Dodaj 2 szklanki octu i gotuj wszystko ok. 4 minuty. Gorącą zalewą zalewaj słoiczki z czosnkiem, pozostawiając od góry ok. 2 cm pustej przestrzeni. Wyparzonymi, ale suchymi zakrętkami zamykaj słoiki.

Dno dużego garnka wyłóż ściereczką, postaw na niej słoiki i zalej wodą do 2/3 ich wysokości. Gotuj pod przykryciem na wolnym ogniu przez ok. 20 min. Po pasteryzacjiPORADA KONTEKSTOWA - PASTERYZACJAnakrętki mocno dokręć. Słoiczki wyjmij i postaw do góry dnem do czasu ostudzenia. Słoiki przechowuj w chłodnym, zaciemnionym miejscu.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 28.05-03.06.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8