Przepisy Czekoladowo-bakaliowe serce

Składniki

1 tabliczka gorzkiej czekolady
½ szklanki suszonej żurawiny
1 szklanka orzechów laskowych
½ szklanki cukru pudru
3 łyżki śmietany kremówki

Opis

Orzechy laskowe poprzekrawaj nożem na połowy. W rondelku na średnim ogniu stop cukier puder (nie mieszaj, cukier sam się powoli roztopi). Do roztopionego wlej śmietanę kremówkę i zamieszaj. Następnie dodaj orzechy laskowe i żurawinę i ponownie wszystko dokładnie wymieszaj, tak aby karmel pokrył dokładnie orzechy i żurawinę. Przestudź chwilę.

Na papierze narysuj równe serce o średnicy ok. 10–13 cm. Przykryj je folią spożywczą i nałóż masę w taki sposób, aby zachować linię kształtu serca. Pozostaw do całkowitego wystudzenia i stwardnienia masy.
Czekoladę połam na mniejsze kawałki, włóż do naczynia żaroodpornego, a potem na około 4 min do piekarnika nagrzanego do 220°. Roztopioną czekoladę wyjmij i dokładnie rozmieszaj. Ten sam rysunek z sercem odrysuj na pergaminie (koniecznie musi to być pergamin) i łyżeczką nakładaj czekoladę w wyrysowany kształt serca.

Gdy czekoladowe serce zacznie zastygać, nałóż na nie serce z orzechów i żurawiny i dość mocno dociśnij. U góry po środku serca patyczkiem do szaszłyków zrób delikatnie otwór o średnicy ok. 0,5 cm. Będzie on potrzebny do przewleczenia wstążki.

Możesz z wierzchu serce polać czekoladą, narysować jakieś wzory albo coś napisać. Serce pozostaw do całkowitego zastygnięcia czekolady. Przez otwór w sercu przeciągnij wstążkę i zrób kokardkę. Zawiń je w kolorowy papier lub celofan, zawiąż czerwoną wstążką i podaruj bliskiej osobie.

Wydrukuj tę stronę
Podziel się przepisem

Przeglądaj gazetki i katalogi


Tesco gazetka - aktualna

Więcej informacji  InformacjeOferta jest ważna w hipermarketach.
Oferta handlowa ważna w dniach 15.10-21.10.2020 r. lub do wyczerpania asortymentu, z zastrzeżeniem odmiennych terminów obowiązywania wskazanych na poszczególnych stronach gazetki. Zmiana oferty handlowej następuje o godz. 8:00 w dniu rozpoczęcia promocji. Zdjęcia umieszczone w gazetce mogą odbiegać od wizerunku produktu znajdującego się w sprzedaży. Wszystkie ceny zawierają VAT. Tesco nie prowadzi sprzedaży poprzez akwizytorów. Wszystkie ceny wyrażone są w złotych. Nie wszystkie produkty z gazetki dostępne są w serwisie Ezakupy.
Szczegóły ważności
Szczegóły ważności
1 / 8